למה צריך

יועץ משכנתאות פרטי?

הגבתי בפורום למשכנתאות בפייסבוק תגובה שהשאירה את חברי הקבוצה פעורי פה. בתגובה כתבתי כך: "היי חברים, מצרף לכם כתב הגנה שהכנתי לקראת משפט בתביעה שקיבלתי. מה אתם אומרים? מה אפשר לשפר?" מיד כמובן נעניתי שאני חייב ללכת להתייעץ עם עו"ד ושלא כדאי לי לעשות כזה דבר בלי להבין מה אני עושה בדיוק. בעריכה חוזרת השבתי לכל המגיבים: "אם כן, למה אתם מעלים תמהילי משכנתא שקיבלתם מהבנקים ומבקשים עצות לשיפור?".

באותו רגע נפלו התגובות למקום אחר: "צודק", "כל הכבוד שהסבת את תשומת ליבנו" וכו'. יחד עם תגובות אלו היו גם תגובות שהתייחסו יותר למחיר הייעוץ ולכך שחלק מהיועצים לא מראים מקצועיות רבה וכו'. אותו הדבר קורה בכל תחום. כשנשבר הסיפון מתחת לכיור חייבים אינסטלטור, לצערנו, לא נדע אם הוא צדיק עד אשר נסיים את המלאכה ויהיה לנו מדד טוב להבין אם נדפקנו או ששירתו אותנו היטב.

כמו בכל תחום, ובכוונה לקחתי כאן את תחום המשפטים כדוגמה, צריך לקבל החלטה על ליווי של איש מקצוע ולא תמיד נדע מה האיכות של אותו בעל מקצוע. אבל בכל מקרה, לא ניתן לעו"ד של התובע לייצג אותנו נכון?! יתרה מזאת, החוק אוסר על פעולה כזו בדיוק מהסיבה שאתם מכירים טוב כל כך – ניגוד אינטרסים.

כשניגשים לבנק לקבלת משכנתא מתייעצים עם יועץ משכנתאות מטעם הבנק. הוא עובד בבנק, תפקידו לקדם את רווחי הבנק וגם אם הוא נראה האיש החביב ביותר עלי אדמות הרי שלא סביר שיתאים לכם הצעה מותאמת אישית בשעת פגישה. זה פשוט לא סביר!

כאן נכנס לתמונה המקצוע ה"חדש" – יועץ משכנתאות פרטי.

משימתו העיקרית של היועץ היא להשיג לכם את האשראי שאותו אתם צריכים במינימום סיכון ובמקסימום חסכון צפוי. להבדיל מהיועץ בבנק, יועץ המשכנתאות הוא שלכם הוא מחויב אליכם וצריך לתת שירות ברמה גבוהה.

מה כולל שירות של יועץ משכנתאות (מעבר לתפעול התיק בבנקים)

  • מתן מענה לשאלות

  •  ניתוח צרכים מלא של הלקוחות

  • הצגת יסודות המשכנתא ללקוח ומתן אפשרות לבצע החלטות מתוך ידע

  • בדיקה מקדימה להיתכנות התיק

  • בדיקת רקע אשראי של הלקוח לפני פנייה לבנקים.

  • עדכונים אחר התקדמות

  • שילוב בעלי מקצוע אחרים לקידום התיק

  • מעקב משכנתא לאורך זמן!

אם עדיין לא בנית משכנתא שמותאמת לפי הצרכים, היכולות והרצונות שלך, פנה אלינו.

שלכם,

עמית נוריאני, יועץ משכנתאות
ומומחה באסטרטגיה כלכלית למשפחה