חיפוש

לא להתרוצץ - לקחת יועץ

עודכן: 2 בנוב׳ 2019

מבוא

תחום המשכנתאות הוא תחום דינאמי אשר נוגע כמעט לכל בית בישראל. בשנת 2015, 67% מהציבור הישראלי הצהיר כי הוא גר בדירה בבעלותו ולכ-40% מתוך בעלי הדירות הייתה קיימת משכנתה נכון ליום המחקר. מבחינה חברתית – החשיבות של בעלות על נדל"ן בישראל גבוהה מאוד. על אף החשיבות של התחום ועל אף שהוא מגיע כמעט לכל בית בישראל, ישנה עדיין הנחה רווחת כי המשכנתאות יכולות להיות מנוהלות רק לפי התנאים בבנקים ולא באופן אחר.

תחום יעוץ המשכנתאות שהחל לצבור תאוצה בעשור האחרון, מסייע בעצם קיומו לשני הצדדים בעסקת המשכנתה. התמורה שלי כיועץ פרטי של הלקוח, אשר מעוניין ללוות משכנתה מהבנק והתמורה שלי כיועץ לבנק עצמו גדולה לאין שיעור. נכון לימים אלה יש הבנה כי יועץ משכנתאות מביא אל הפועל תיקי משכנתה באופן יעיל יותר.


מה מרוויח ללקוח?

לקוח המעוניין לרכוש משכנתה נדרש בדרך כלל לברר תחילה מהו הנכס אותו הוא מעוניין לקנות. בהנחה שמצא נכס כזה, הלקוח מבצע לעתים קרובות החלטות נחפזות מסיבות שונות וחותם על הסכם רכישה (בין אם עם קבלן ובין מול מוכר פרטי) ורק לאחר מכן מתפנה לעסוק בהלוואת המשכנתה. כיועץ מקצועי אוכל ללוות את הלקוח החל מהשלב הרעיוני ולהעריך יחד עם הלקוח מהי תקרת ההוצאה שלו לדירה החדשה כאשר אני לוקח בחשבון משתנים שלא תמיד נראים ריאליים ללקוח כגון: שיפוץ, הצמדה לתשומות בנייה, מס רכישה ועוד.

לאחר שהלקוח מצא דירה התואמת את רצונו ושאיפותיו, אפשר להתחיל לתכנן יחד באופן מפורט את התמהיל אשר יוגש לבנקים בהמשך התהליך. התמהיל נבנה כאשר לעיניי נפרסים כלל הנתונים הפיננסיים של הלקוח בתוספת צפי עתידי להגדלת הכנסות או עלייה בהוצאות (לדוגמה: זוג בהריון חייב לתכנן הוצאה של כ-3000 ₪ לחודש עבור מעון עד גיל 3).

כאשר שהתמהיל מוכן, מותאם ליכולות הפיננסיות של הלקוח ובעל המידות אותן רצה הלקוח, ניגש לבנקים ונבצע הערכה של יכולת הבנקים לעמוד בתמהיל המבוקש. כיועץ אני יודע לדרג באופן מדויק את הבנקים בהם תוגש הבקשה לפי סדר עדיפויות אשר מתחיל בבנק הכדאי ביותר באותה העת ולאחר מכן לבנקים הרלוונטיים הנוספים.


מה יוצא לבנק?

הבנק פתוח למשך כל ימות השבוע כמעט, אבל דבר אחד בטוח – זמן, אין לו!

לכן, כשאני מגיע כיועץ מקצועי מגיע אל הבנק, התיק מוכן, התמהיל בנוי והפרטים לבנקאי בנויים כסיפור מלא, מה שמשפיע ישירות על חישוב המרווח של הלקוח לריביות ועל התייחסות הבנקאי אל הלקוח. הבנקאים מעריכים את היועצים מאוד ואפילו מציינים בחדרי חדרים כי הם לא מסוגלים להבין איך לקוחות מגיעים ללא יעוץ פרטי.

ייעוץ אישי, מקצועי ואמין במשכנתה מחייב רצינות

כשאתם עומדים בפני ההחלטה הכלכלית הגדולה ביותר בחייכם, אין זמן לשקול ולהתלבט! הכל צריך לקרות כאן, עכשיו ובאופן מושלם! השירות שלנו יכול לתת לכם את המענה לכל הפרמטרים האלו.

למרות זאת, ומשום מה, כ-40 אחוזים מהציבור הישראלי ניגשים לבנקים לבד ונכנסים למסלולי הלוואה שלא מותאמים להם אלא ליכולת ההחזר שלהם שבוודאי תשתנה עם הזמן (התרחבות משפחה, עלייה בריביות ועוד). חלקם מחכים לשמוע חוות דעת מאחרים וחלקם פשוט לא מוכנים לשלם את סכום הייעוץ. השאלה הנשאלת פה היא: "כמה יעלה לכם לישון בשקט בלילה?!" "כמה תשלמו עבור וודאות לגבי המשכנתה שלכם?!". אם עניתם על השאלות האלו בתשובה – כל מחיר! אתם בכיוון הנכון!

מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף על ייעוץ משכנתאות שיעשה לכם סדר ובטחון במשכנתה שלכם!


שלכם,


עמית

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול